Co nie wypada robić matce? Ranking najbardziej absurdalnych matkowych „nie wypada”.

0 Komentarzy

Kocham Was. Szczerze, po prostu kocham Was. Kilka dni temu na Facebooku zadałam pytanie: „Czego nie wypada matce? Co słyszeliście od rodziny, znajomych lub sami powtarzaliście innym matkom?”.

Przyznam szczerze, że Wasze odpowiedzi zaorały mnie i wbiły w fotel. Obstawiałam takie standardy jak to, że nie wypada palić, przeklinać czy wyjeżdżać bez dzieci. Spośród kilkuset odpowiedzi wybrałam dla Was najlepsze kwiatki. Trzymajcie się krzeseł, bo jazda będzie ostra 😛

Nic nie wypada… najlepiej żeby matka w domu siedziała z dziećmi, przy garach i tylko pranie sprzątanie itd wtedy każdy będzie zadowolony ?bo w innym razie to jest zwyrodniala egoistka myśląca tylko o sobie i nie matka ☹️takie chore myślenie starszego pokolenia matek i babek

Parę lat temu, jak jeszcze nie byłam mamą , kolezanka powiedziała o innej znajomej – „jak ona się ubiera, przecież to matka!” Czyli jak jesteś matką, to worek pokutny tylko zostaje, ewentualnie garsonka a’la królowa Elzbieta?

Ja słyszałam że nie wypada mi mieć tatuaży i kolorowych włosów, bo jak to wygląda, bo nikt nie będzie traktował mnie poważnie ?

Nosić torebki ? serio, tylko torba na pieluchy się liczy.

Nie wypada wychodzi bez męża, nosić spódnicy czy sukienki przed kolano, nie sprzątać, nie robić obiadu mężowi, nie wypada chodzić w pidżamie do 12?

Dobra moja babcia mi kiedyś kupiła majtki właśnie takie babcine ogromne na całą dupe a schowała mi moje stringy bo jestem mamą i nie wypada takie nosić ?

O to to! Tracić cierpliwość i mieć dość własnych dzieci na pierwszym miejscu!

Zakładać córce czarne rajstopki ?‍♀️ i w ogóle czarne ubrania dla malego dziecka to zbrodnia i chyba ją skrzywię ? (…)

Nosić krótkich szortów latem 😉 Przecież to strój dla niematki 😉

O ja ciągle słyszę że już w tym wieku i mając dziecko powinnam przestać horrory oglądać ?

Ubierac skarpetek na wierzch spodni ? a jak sa kolorowe to juz całkiem przesada ?? cóż za NIEMADKA…takie ekscesy wyczynia ?

Ja ostatnio usłyszałam że matce 3dzieci nie wypada grac w gry ? (…)

Kilka osób napisało, że nie wypada tylko dobrze założona plomba. Niech to będzie najlepszym podsumowaniem dzisiejszego rankingu 🙂

Photo by Paige Cody on Unsplash

*Pamiętaj, że najlepszą zapłatą dla autora jest Twoja reakcja, która bez wątpienia da mi kopa do dalszej pracy <3
*Będę wdzięczna, jeśli dasz mi o tym znać tutaj na blogu lub na Facebooku (
klik), łapką w górę, komentarzem lub udostępnieniem postu.
*Możesz odwiedzić nasz profil na Instagramie 
(klik).

0 Komentarzy/e

Skomentuj