Esej o dupie.

9998 Odczytano 7 komentarzy

Matka- osobnik z gatunku jędzowatych, znany głównie z zamiłowania do wywoływania gównoburz na forach poświęconych rodzicielstwie.

Ale matka to też cichy bohater, stojący u boku swojego dziecka.


Stoję pod pachnącym jeszcze farbą szpitalem, wiatr szarpie szorstko poły niedbale zarzuconej na ramiona kurtki. Włosy wirują w szaleńczym tańcu, po chwili uspokojone przez ciężkie krople deszczu.

Papieros smakuje inaczej niż zawsze. Smutkiem, żalem i nadzieją, że za chwilę wszystko okaże się być złym snem. Szklane drzwi szurają cicho, witając i żegnając dzieci w towarzystwie właścicieli gotowych zawsze utulić je ramion. Ona oddana w ręce Morfeusza, cicho pochrapuje za metalową kratą łóżeczka, tam na drugim piętrze budynku.

Papieros gaśnie, głowa domaga się kolejnego. Pusta paczka odlatuje w porywie wiatru, powinnam ją dogonić. Mam to głęboko w dupie.

Słona łza wypala miejsce na policzku, kapie niezdarnie z brody. Ryczę na głos. Ona mnie nie słyszy. Mam ochotę kopnąć w coś, roznieść świat w drobny mak. Rezygnuję szybko, nie mam siły podnieść nogi. Wycieram nos wierzchem dłoni. Stoję jeszcze chwilę otępiała, wyprana z każdej najmniejszej emocji. Telefon cicho pika w kieszeni kurtki. Spierdalaj.

Lustro w windzie pokazuje obraz nędzy i rozpaczy. Trzy ruchy ręką, dwa głębokie oddechy. Maluję na twarzy uśmiech, ścieram brudną szmatą dramat i ból. Zamykam na chwilę oczy a kiedy je otwieram znowu jestem uśmiechniętą, radosną i napompowaną życiem matką.

Najczęstsza rada, jaką słyszałam w ostatnich dniach to „musisz być silna”.

Każda matka musi.

Musi być silna.
Musi uśmiechać się, trzymać za rękę i mówić, że wszystko będzie dobrze.
Musi ocierać łzy i trzymać najmocniej jak się da.
Musi zaciskać zęby i mieć twardą dupę, chociaż życie łoi skórzanym pasem.
Musi mieć nadzieję i spinać zwieracze.
Musi walczyć i kombinować.
Musi prowadzić i uczyć.
Musi naklejać plasterki i dmuchać gdy boli. A potem całować, żeby przestało.

I chociaż żremy się niesamowicie, gdzieś tam w wirtualnym świecie, chociaż pouczamy się i mówimy jak inny mają żyć, jesteśmy bohaterkami.

To w nas jest siła i niezwyciężenie. To my stajemy do walki gdy los kładzie na kolana. Musimy musieć, nawet gdy nie mamy już siły. Matki są cichymi super bohaterkami, najsilniejszymi jakie znam. Wojowniczkami, gotowymi na każde poświęcenie, na najcięższą bitwę.

W macierzyństwie nie ma miejsca na „nie mogę” czy „nie dam rady”. Żadnej z nas nigdy nawet nie przemknęło przez myśl, że nie da rady jeśli w rachubę wchodzi gra o wszystko. Matka poruszy niebo i ziemię, zejdzie do piekieł, podpisze pakt z diabłem, jeśli zajdzie taka potrzeba. Odda serce i duszę. Odda życie za dziecko.

I po raz kolejny – szanujcie się, w jakiejkolwiek jesteście sytuacji. Właśnie dlatego, że tworzymy niezwyciężoną armię, zawsze gotową do walki.

I tylko czasami płaczemy, kiedy wszyscy już śpią…


SPODOBAŁ CI SIĘ TEN WPIS? BIERZCIE I JEDZCIE Z TEGO WSZYSCY. MOŻESZ ZATEM:

 1. Polubić lub/i zostawić komentarz tutaj lub na Fejsiku Nieidealnej.
 2. Polubić nasz profil na Facebooku.
 3. Zajrzeć do nas na Instagram.
 4. Puścić artykuł dalej w świat. 

* zdjęcie z serwisu https://www.flickr.com

7 Komentarzy/e
 • Kinga

  Odpowiedz

  Z ujrzeniem dwóch kresek, my matki, nieustannie się martwimy. Strach, jaki poczułam, gdy moje dziecko się już urodziło był niewyobrażalny. Martwimy się „na zapas”. Ale kiedy strach dopada nas bo realnie coś się niedobrego dzieje z naszym dzieckiem to dopiero wtedy dowiadujemy się czym on jest tak naprawdę. Ten Strach. Życzę Ci byś już nie musiała być silna.

 • Kasia

  Odpowiedz

  2,5 roku temu urodziłam dziecko z ciężką wadą, przepuklina przeponową. To wada z którą ponad 80% dzieci umiera. Nasz przypadek był dodatkowo niespotykany i dawano nam 3% szans na to, że młody będzie żył. a jednak się udało! Wiem co znaczy szaleć z rozpaczy gdy coś złego dzieje się z dzieckiem, czuć bezsilność, że nie można mu pomoc dlatego trzymaj się kochana i bądź dzielna!!! Trzymam ???

 • Sandra

  Odpowiedz

  Silna ty i silna Hanka. Najważniejsze że macie siebie w pakiecie z #2 i PT. Razem zwyciężycie wszystko! Powodzenia Walcz dzielnie, będzie dobrze! Na pewno ❤

 • Sylwia

  Odpowiedz

  Najwspanialsze słowa jakie słyszałam o matkach?Dla mnie Jesteś Niesamowita i dzielna ?Trzymam ZA Was kciuki będzie dobrze?

 • Sylwia

  Odpowiedz

  No po prostu cię kocham. Za te teksty.

 • Magda

  Odpowiedz

  :* Jesteś wspaniała.

 • Marta

  Odpowiedz

  Jesteś niesamowita ! Jestem pewna, że ze wszystkim dasz sobie radę. Jesteście wspaniałą, kochającą się rodziną, a to najważniejsze żeby przezwyciężyć wszystkie problemy. Trzymam kciuki !

Skomentuj

Facebook